شماره مجازی

شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی در واقع یک شماره تلفن معمولی است. می توانید مانند هر شماره تلفن دیگری برای برقراری و دریافت تماس استفاده کنید.

افرادی که با این شماره تماس می گیرند نمی دانند که با یک شماره مجازی تماس می گیرند.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که شماره مجازی چیست ، انواع مختلف آن چیست و چگونه می توانید از آن برای پاسخگویی و برقراری تماس  و رونق کسب و کار استفاده کنید.

شماره مجازی می تواند تماس ها را به هر مکانی متصل کنند

 

شماره تلفن های عادی توسط شرکت تلفن محلی پیکربندی شده است تا تماسهای دریافتی را به تلفن های فیزیکی، متصل به شبکه آنها یا تلفن های همراهی که سیم کارت در شبکه تلفن همراه آنها ثبت شده متصل کند. این به این معنی است که شماره تلفن های معمولی به چیزی فیزیکی متصل هستند. از طرف دیگرشماره های مجازی به هیچ چیز فیزیکی، متصل نیستند.

مقصد قابل تنظیم

مقصد تماس های دریافتی به وسیله‌ی شماره‌ های مجازی قابل تنظیم است ،این تنظیمات امکان پاسخگویی به تماس های ورودی را با برنامه های موجود در لپ تاپ یا تلفن همراه – از طریق اینترنت فراهم می کند.

شماره های عادی و شماره های مجازی از انتقال تماس پشتیبانی می کنند. این بدان معنی است که تماس های دریافتی را می توان به شماره تلفن دیگری ، در هرجای کره زمین ارسال کرد.

برای انتقال تماس معمولاً هزینه اضافی در نظر گرفته می شود – زیرا تماس بعدی ، تماس تلفنی دومی است که همراه با تماس ورودی انجام می شود. برقراری و دریافت تماس با هر موبایلی قابل انجام است

از  شماره مجازی چه استفاده‌ای می توان کرد؟

 

شما می توانید از شماره مجازی  به روش های مختلف استفاده کنید. در اینجا چند نمونه آورده شده است.

استفاده برای کسب و کار

فروش بین المللی

تجارت می تواند خود را به راحتی در کشورهای خارجی در دسترس مشتریان قرار دهد. نمایش شماره محلی در وب سایت باعث افزایش فروش و کاهش هزینه شارژ کارت های اعتباری می شود.

مشاوران بین المللی

مشاورانی که برای مشتریان در کشورهای دیگر کار می کنند ، می توانند یک شماره محلی در شهر مشتری داشته باشند تا دسترسی مشتری به مشتری را بسیار آسان کند.

ردیابی آگهی

با نشان دادن شماره تلفن های مختلف در تبلیغات مختلف ، می توان میزان کارآیی هر آگهی را در میزان فروش ردیابی و آگهی پر بازدید را پیدا کرد.

استفاده شخصی

اعضای خانواده در خارج

اعضای خانواده که در خارج از کشور هستند  می توانند با داشتن یک شماره مجازی با سرشماره کشور خود ، با انتقال تماس به تلفن همراه خود در کشوری که در آن هستند ، خود را به راحتی در دسترس اعضای خانواده که در خانه هستند قرار دهند.

برنامه های شغلی

هنگام درخواست شغل در کشور دیگر ، اگر بتوانید یک شماره محلی را در رزومه خود قرار دهید – نزدیک به شرکتی که می خواهید در آن کار کنید – شانس شما را برای شغل افزایش می دهد ، این امر باعث می شود تماس آنها با شما آسان شود.

جابجایی

اگر در حال جابجایی به شهر یا کشور دیگری هستید ، هماهنگی کارها با شماره مجازی آسان می‌شود اگر یک شماره مجازی محلی برای تمام ارتباطات مورد نیاز قبل از ورود داشته باشید.

حریم خصوصی

به جای نشان دادن شماره واقعی خود ، یک شماره مجازی منتشر کنید. با این کار می توانید حریم خصوصی خود را حفظ کنید بدون اینکه شماره واقعی خود را در معرض دید جهانیان قرار دهید.

هرکسی می تواند شماره مجازی داشته باشد

همه انواع اعدادی که می توانید به عنوان اعداد عادی پیدا کنید به عنوان اعداد مجازی نیز در دسترس هستند. هر نوع شماره با یک کد منطقه یا یک پیشوند عدد مشخص می شود – مانند منهتن ، نیویورک ، ایالات متحده آمریکا (212) ، استکهلم ، سوئد (8) ، شماره های رایگان در ایالات متحده (800) ما در نامبر سون به شما دسترسی به شماره مجازی بیش از 95 درصد کشورهای دنیا را می دهیم.

شماره های جغرافیایی

می توانید اعداد جغرافیایی مربوط به شهری مانند استکهلم (8) یا پاریس (9) – یا بخشی از شهر – مانند منهتن (212) را دریافت کنید.

این شماره ها توسط مشترکان محلی به عنوان شماره محلی معمولی شناخته می شوند و تماس با آنها ارزان و غیرقابل شناسایی است.

پیش از این ، هر خانوار شماره ای مانند این را داشت – اما امروزه عمدتا این مشاغل محلی هستند که از این نوع شماره های محلی استفاده می کنند.

به طور معمول می توان از هر نقطه دنیا شماره مجازی دریافت کرد.

شماره های ملی

اعداد ملی مربوط به هیچ شهر یا منطقه ای نیستند ، بلکه فقط مربوط به یک کشور هستند.

این اعداد معمولاً توسط مشاغلی که در سراسر کشور مشتری دارند استفاده می شود.

در بیشتر موارد ، قیمت تماس با شماره های ملی همانند شماره های جغرافیایی است – اما در برخی از کشورها تماس با شماره های ملی ممکن است کمی گران تر باشد.

بعضی از کشورها فقط دارای شماره ملی و فاقد شماره جغرافیایی هستند (مانند دانمارک) در حالی که کشورهای دیگر فقط دارای شماره جغرافیایی هستند اما شماره ملی ندارند (مانند ایالات متحده).

شماره مجازی رایگان

شماره های تلفن رایگان برای تماس گیرنده معمولاً رایگان است.

در عوض هزینه تماس توسط شما پرداخت می شود – اگر شماره تلفن رایگان داشته باشید.

این نوع اعداد معمولاً توسط شرکتهایی مورد استفاده قرار می گیرند که می خواهند دسترسی مشتریان خود را به آنها رایگان کنند.

هزینه هر دقیقه برای پاسخگویی به تماس های تلفنی رایگان بسیار متفاوت است وقیمت آن ها اغلب ماهانه بیشتر از شماره های جغرافیایی است. در بعضی از کشورها نیز می توان هزینه اولیه قابل توجهی برای گرفتن شماره رایگان دریافت کرد.

به طور کلی شماره های تلفن رایگان را فقط می توان از داخل همان کشور فراخوانی کرد.

شماره موبایل

شماره های تلفن همراه مجازی بدون سیم کارت ارائه می شوند. این بدان معناست که نمی توانید از آنها برای دریافت یا برقراری تماس ها بدون اینترنت استفاده کنید.

با این وجود می توان از آنها در برنامه ای برای برقراری و دریافت تماس از طریق اینترنت استفاده کرد.

شماره های موبایل مجازی عمدتا توسط شرکت ها برای ارتباط با مشتریان استفاده می شود.

شماره های تلفن همراه مجازی ممکن است از پیامک پشتیبانی کنند یا نکنند.

برقراری تماس با شماره تلفن های مجازی

اکثر ارائه دهندگان شماره تلفن های مجازی به شما امکان می دهند با شماره مجازی خود تماس بگیرید.

در اینجا تکنیک های مختلف موجود برای برقراری تماس با شماره های مجازی آورده شده است.

با اینترنت تماس برقرار کنید

با این گزینه تماس شما از طریق اتصال اینترنتی شما به ارائه دهنده شماره تلفن مجازی منتقل می شود.

اگر مقصد تماس شما شماره تلفن عادی باشد ، ارائه دهنده تماس شما را از طریق شبکه تلفن عادی به شماره ای که شماره گیری کرده اید متصل می کند.

شخصی که با او تماس می گیرید ، صرف نظر از اینکه در کجای دنیا باشید شماره مجازی شما را می بیند.

تماس با یک نرم افزار از طریق تلفن یا لپ تاپ از طریق اینترنت انجام می شود. بسیاری از ارائه دهندگان برنامه های اختصاصی را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید از آنها برای برقراری و دریافت تماس استفاده کنید.

برخی از ارائه دهندگان همچنین اجازه می دهند برنامه های شخص ثالث یا تلفن های رومیزی فیزیکی با استفاده از استاندارد هایی مانند SIP به خدمات آنها متصل شوند. این مورد مستعد خطا است ، زیرا استانداردها همیشه به یک روش اجرا نمی شوند. فایروال ها یا به اصطلاح NAT می توانند باعث از کار افتادن تماس یا صدا شوند.

شماره مجازی رایگان

دوباره تماس بگیرید

راه های زیادی برای تنظیم تماس های برگشتی وجود دارد ، اما راه اصلی این است که ارائه دهنده تماس تلفنی را با شما و شماره تلفنی که می خواهید تماس بگیرید تنظیم می کند و سپس تماس ها را با هم پیوند می دهد. شما برای دو تماس محلی هزینه پرداخت می کنید – اما معمولاً با عدم پرداخت هزینه تماس بین المللی پس انداز می کنید.

روش کار معمول این است که شما در یک برنامه تلفن همراه، مخاطبی را انتخاب می کنید یا شماره تلفنی را برای تماس وارد می کنید و سپس “تماس” را فشار دهید. سیستم ارائه دهنده با شما تماس می گیرد و به محض پاسخ دادن به تماس ، آنها تماس تلفنی دوم را با شماره تلفنی که می خواهید تماس بگیرید شروع می کنند و سپس به طور خودکار دو تماس را با هم ارتباط می دهند.

شخصی که با او تماس می گیرید ، بدون توجه به اینکه در کجای دنیا باشید شماره مجازی شما را می بیند.

از طریق ارائه دهنده شماره مجازی خود تماس بگیرید

با استفاده از این روش ، برنامه تلفن همراه ارائه دهنده پس از وارد کردن شماره یا انتخاب مخاطبی برای تماس ، موارد زیر را انجام می دهد. این برنامه از تلفن همراه شما اجازه می خواهد که با یک شماره دسترسی محلی که ارائه دهنده در کشور شما دارد ، به طور منظم با تلفن همراه تماس بگیرد. به محض اینکه تماس وصل شد ، ارائه دهنده تماس دومی را با شماره تلفنی که می خواستید تماس بگیرید برقرار می کند.

برای شما ، مانند برقراری تماسی عادی است. شخصی که با او تماس می گیرید شماره مجازی شما را مشاهده می کند.

تماس گیرندگان تفاوت بین یک عدد واقعی و مجازی را نمی دانند

هزینه داشتن شماره مجازی چقدر است؟

هزینه داشتن شماره تلفن مجازی به طور قابل توجهی از ارائه دهنده به ارائه دهنده دیگر متفاوت است. از چند هزار تومان در ماه تا چند میلیون در ماه یا رایگان.

 

بنظرم حتما این مقاله رو ببین بدردت میخوره : 20 سایت ساخت شماره مجازی

 

 

هزینه های شماره مجازی

 

هزینه راه اندازی شماره

 شماره های تلفن ممکن است با هزینه راه اندازی همراه باشد که می تواند از چند تا چند صد دلار باشد. این امر خصوصاً در اعداد تلفن رایگان که در بعضی از کشورها بسیار گران است بسیار معمول است.

هزینه ماهانه

هزینه ماهانه در اکثر ارائه دهندگان مشترک است. در بیشتر موارد با پرداخت یک یا چند سال پیش می توانید هزینه ماهانه کمتری دریافت کنید. مجموعه محدودی از ارائه دهندگان شماره مجازی رایگان به شما ارائه می دهند.

هزینه های شماره مجازی تماس

هزینه ورودی برای هر دقیقه

 

شماره تلفن های رایگان (برای تماس گیرنده رایگان است) معمولاً با هزینه هر دقیقه برای صاحب شماره همراه است. برخی از ارائه دهندگان علاوه بر این ، هزینه مکالمه هر دقیقه را برای تمام تماس های دریافتی دریافت می کنند.

تنظیم شارژ تماس

برخی از ارائه دهندگان به ازای دریافت هر مکالمه ، هزینه ثابت کمی از شما دریافت می کنند.

ارسال

تماس معمولاً ارسال دقیقه به یک شماره تلفن همراه یا تلفن ثابت هزینه اضافی دارد.

پیامک و پاسخ صوتی و  اضافه کردن خدمات ممکن است رایگان یا هزینه اضافی داشته باشد.

 

بنظرم حتما این مقاله رو ببین بدردت میخوره : شماره مجازی واتساپ

 

 

از شماره تلفن های مجازی می توان هم برای برقراری تماس و هم برای دریافت تماس استفاده کرد

آیا شماره تلفن های مجازی در همه کشورها موجود است؟

شماره تلفن های مجازی از بسیاری از کشورها – اما نه همه – در دسترس است. این امر به دلیل مقررات محلی ممنوعیت اتصال شماره تلفن به اینترنت در برخی از کشورها ایجاد می شود.

علت این امر معمولاً این است که دولتها می خواهند از درآمد شرکتهای تلفن محلی محافظت کنند. در برخی موارد ، سواستفاده از شماره تلفن های مجازی نیز منجر به ممنوعیت شده است.

مقررات مختلف برای شماره مجازی بر اساس کشور

قوانین محلی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. این بدان معناست که شماره های مجازی در برخی کشورها فقط در صورت زندگی در آن کشور در دسترس است ، در حالی که شماره های مجازی در سایر کشورها فقط در صورتی که در کشور دیگری زندگی کنید ممکن است استفاده شود.

تنظیم کنندگان محلی همچنین در مورد نوع اسنادی که برای اجازه دادن به شخصی برای داشتن شماره محلی مورد نیاز است متفاوت هستند. در بعضی موارد اثبات هویت و اثبات آدرس محلی لازم است. در کشورهای دیگر مقررات آرام تر هستند

نامبر سون

در نامبر سون شما می توانید به راحتی با روش های مختلف به شماره مجازی 95 درصد دنیا دسترس داشته باشید و شماره مجازی رایگان دریافت کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن